gammo

kitchen & more

Zákaznický servis: +420-728-648-916
Otváracia doba: 08:00-16:00 (Po-Pia)

Blog

Výroba rastlinného mlieka doma pomocou Vegan Milker

2023. 05. 30.

Výroba rastlinného mlieka doma pomocou Vegan Milker

Kravské alebo rastlinné mlieko?

Jednou z najaktuálnejších tém súčasnosti (pri jedle) je, či je zdravšie kravské alebo rastlinné mlieko. Samozrejme, veľa ľudí neskúma problematiku z tohto pohľadu, ale konzumuje rastlinnú verziu z principiálnych dôvodov alebo z dôvodu intolerancie laktózy či alergie na mlieko.

Na základe čoho by však mali uvažovať tí, pre ktorých sú obe možnosti otvorené: konzumácia kravského mlieka a rastlinného mlieka?

Kravské mlieko je zásadne zdravé: má vysoký obsah vápnika, vitamínu D a draslíka. Prispieva totiž k zdraviu kostí a zubov a dokáže znižovať krvný tlak.

Obsah sacharidov mu zabezpečuje mliečny cukor, teda laktóza. Obsahuje tiež esenciálne aminokyseliny, ako aj dva druhy bielkovín – čím prispieva k zdravému budovaniu svalov. Zároveň väčšinu tuku v mlieku tvoria nasýtené tuky, ktorých konzumáciu treba v určitých prípadoch (z diétneho hľadiska) znížiť.

Je ťažké urobiť ostrý kontrast medzi kravským mliekom a rastlinným mliekom. Nemôžeme si navzájom skutočne nahradiť výhody a priaznivé účinky. 

  • Napríklad kravské mlieko nemôže konkurovať rozmanitosti rastlinných mliek (sójové mlieko, arašidové mlieko, mandľové mlieko, ryžové mlieko, ovsené mlieko, kokosové mlieko atď.).
  • Mandľové mlieko má nízky obsah tuku a cukru a obsahuje veľa vitamínov a minerálov. Jeho obsah bielkovín je však dosť nízky.
  • Mlieko z lieskových orieškov má obzvlášť vysoký obsah vitamínu B a vitamínu E – zároveň je tiež bohaté na tuk a kalórie.
  • Ovsené mlieko je bohaté na nenasýtené mastné kyseliny a bielkoviny, no má vysoký obsah cukrov.
  • Faktom je aj to, že rastlinné mlieka sú prirodzene bezlaktózové - pravdou však je aj to, že v dnešnej dobe sa za výnimočné nepovažuje ani bezlaktózové kravské mlieko, ktoré kúpite vo väčšine obchodov.

A nezaškodí spomenúť, že rastlinné mlieka sú zvyčajne oveľa drahšie ako kravské. Na to však existuje riešenie!

 

Výroba rastlinného mlieka doma pomocou Vegan Milker

Ak je cena jediná vec, ktorá vám bráni vyskúšať rastlinné mlieko, máme dobrú správu: môžete si doma vyrobiť prakticky akúkoľvek jeho verziu! Ak máte k dispozícii vhodný nástroj, všetko pôjde jednoducho a rýchlo.

Vegan Milker vyrobený z kvalitných surovín je úžasne efektívnym a všestranným nástrojom na prípravu rastlinných mliek. Jeho dizajn je jednoduchý, vďaka čomu môžete filtračnú jednotku využiť na prípravu ovocných a zeleninových štiav, zeleninových jogurtov a syrov.

Ak si chcete vyrobiť čerstvé rastlinné mlieko doma, potom niet pochýb o tom, že by ste mali používať Vegan Milker! Vegan Milker je jediné zariadenie na výrobu mlieka, s ktorým môžete súčasne sekať, filtrovať a emulgovať ingrediencie, a tak vyrobiť pohladiac krémové rastlinné mlieko.

Celý proces je veľmi jednoduchý:

  • Naskrutkujte vložku filtra na spodok Core filtra. Umiestnite Core filter do nádoby, potom do nádoby nalejte vodu a do filtra toľko semienok, aby úplne pokryl vodu.
  • Pomocou tyčového mixéra semienka niekoľko minút rozdrvte.
  • Potom pomocou tampera (podobného ako lisovacia hlava mažiara) vytlačte drvený materiál, ktorý zostal vo filtri, a rastlinné mlieko je hotové!

Sotva existuje jednoduchší, rýchlejší a lacnejší spôsob výroby rastlinného mlieka. Božský bylinkový nápoj pripravíte za 5 minút a mimochodom, všetky nutričné ​​hodnoty a pôvodná chuť použitých ingrediencií sú zachované, vďaka čomu je oveľa výživnejší ako verzie z obchodu! Ak chcete vyskúšať domáce rastlinné mlieko, nenájdete lepšie riešenie ako toto!

 

Kliknutím sem nájdete všetko vybavenie Vegan Milker! Vyberte si balíček s výbavou, ktorá sa vám najviac páči a prekvapte svoju rodinu domácim rastlinným mliekom čo najskôr!

 

 

Podobné články na túto tému:


Súvisiace produkty