gammo

kitchen & more

Zákaznický servis: +420-728-648-916
Otváracia doba: 08:00-16:00 (Po-Pia)

Blog

Škoricová šiška

2023. 08. 21.

Škoricová šiška

Domáce šišky sa dajú piecť nielen vo februári, ale po celý rok a škoricová verzia je pravou jesennou lahôdkou. Výroba s kuchynským robotom ANKARSRUM je detská hra!

Ľahko za vás prevedie zdĺhavý proces miesenia, takže vaša kuchyňa už bude čistejšia. Obmieňajte svojimi obľúbenými zálievkami a užívajte si.

Náš recept je opäť z knihy receptov ANKARSRUM a teraz pridávame nápovedu k receptu.

Recept - na 10 šišiek

Ingrediencie na cesto:

20 gramov droždia

50 gramov masla

200 ml mlieka

70 gramov cukru

1 vajce

½ lyžičky soli

½ citróna (kôra)

390-420 gramov pšeničnej múky

Ingrediencie na pečenie:

1 liter oleja

Cukor podľa chuti

Škorica podľa chuti

Škoricový donut krok za krokom:

• Pozrite sa na video s receptom! Zostavte ANKU so 7litrovou nerezovou mixovacou nádobou, hnetacím špirálovým hákom a hnetacím valčekom a tiež škrabkou na mixovaciu nádobu, ktorá zabráni prichyteniu cesta k stenám misy.

• Do misy rozdrobte droždie. Na panvici rozpustíme máslo a pridáme mlieko.

• Zahrejte ho maximálne na 37 ° C a nalejte na droždie v kovovej miske.

• Pridáme cukor, soľ, vajcia, citrón a postupne pridávame väčšinu múky. Zapnite robota ANKARSUM a hneťte 10 minút. Cesto by malo byť lepivé, ale zvládnuteľné. Ak máte pochybnosti o tom, či je konzistencia vášho cesta správna, kliknete sem pre video. Hotové cesto položte na pomúčenú plochu a rozvaľkajte na cesto hrubé asi 1 cm. Okrúhlym vykrajovačom alebo pohárom či miskou vykrajujte kruhové tvary a uprostred vyrežte malý otvor. Až budete pripravení, nechajte kysnúť a odpočívať pod čistou suchou kuchynskou utierkou po dobu 2-3 hodín.

• Na panvici rozohrejte olej na 175 ° C a šišky opekajte 1 minútu z každej strany, potom ich zlejte. Prebytočný olej zotrite papierovou utierkou. Až budete mať, ešte teplé šišky obaľte v zmesi cukru a škorice.

ANKA tip:

Pôžitok z čerstvých šišiek môžete umocniť marmeládou, orieškovým krémom, pudingom a zmrzlinou!

Podobné články na túto tému: