gammo

kitchen & more

Zákaznický servis: +420-728-648-916
Otváracia doba: 08:00-16:00 (Po-Pia)

Blog

3+1 filmy, ktoré milovníci varenia musia vidieť

2023. 08. 14.

3+1 filmy, ktoré milovníci varenia musia vidieť

1) Korenie lásky (No Reservations)

V romantickej komédii "Korenie lásky" vydanej v roku 2007 hrá Catherine Zeta-Jones. Postava, ktorú vo filme stvárňuje, sa ocitá tvárou v tvár mužovi (Aaron Eckhart), ktorého pohľad na svet je radikálne odlišný od jeho. A toto napätie medzi nimi vyvrcholí v kuchyni elegantná reštaurácia.

Vzťah medzi nimi dvoma pri varení (a samozrejme aj mimo kuchyne) naberá spád ku koncu typickému pre romantické komédie. A nám ako divákom nezostáva nič iné, než zbiehať sliny nad všetkými scénami, keď sa im z rúk vykľuje niečo celkom majstrovské. 

2) Šéf (Chef)

Pre milovníkov "street food" je povinným večerným programom sledovanie filmu Jona Favreaua "The Chef". Pred našimi očami sa pripravujú také lahodné desiaty, ktoré vás po zhliadnutí filmu (alebo aj počas neho) donútia začať pripravovať lahodné kubánske sendviče.

Zároveň môžeme byť svedkami toho, ako sa zhrzený šéfkuchár prebúdza s tým, že život nie je len o práci – aj keď z jeho kuchyne vychádzajú skutočné umelecké diela. A že snáď nie je až také nemožné zladiť prácu so súkromným životom, keď dovolíte, aby sa vaša profesia a vaši blízki nejakým spôsobom stretli.

 

3) Áno, šéfe! (Comme un chef)

Jean Reno a gastronómia: čo z toho vzíde? Inu, vysoko zábavná komédia, v ktorej je na stole všetko, čo si možno predstaviť: okrem vedy a kuchárskeho umenia aj peniaze, láska, súťaživosť a dokonca aj nepredvídateľnosť osudu.
„Áno, šéfe!“ nenechá nikoho na pochybách, že venovať tomu úzku hodinu a pol je dobré rozhodnutie. Jediná chyba, ktorú môžete urobiť, je sadnúť si na sledovanie filmu s prázdnym žalúdkom. Pretože keď už, tak z práce kuchárov sa nám určite zdvihne žalúdok a po poslednej scéne je dosť pravdepodobné, že naša prvá cesta povedie do kuchyne.

 

+1) Ratatouille

Napokon animovaný film, oscarový "Ratatouille" by mal byť na zozname!

"Ratatouille" bol prvým filmom medzi Pixarom a Disney a priznajme si, že sa im určite podarilo vytvoriť niečo nezabudnuteľné. Film o nadšenom a cieľavedomom malom potkanovi je plný vtipných a nečakaných zvratov a dokáže dych vyrážajúcim spôsobom zachytiť vášeň pre gastronómiu.

Pri vystavovaní jedla dbali tvorcovia predovšetkým na autentickosť. Dlho a dôkladne študovali špeciality špičkových reštaurácií a prácu kuchárov a kuchárok. A výsledok hovorí sám za seba. Dokonca žiadame o ratatouille (francúzske lecho) a ďalšie nebeské jedlá, aj keď presne vieme: vidíme iba kresby, nie skutočné jedlo.

Ak vás láska k jedlu a vareniu (opäť) inšpirovala k láske k jedlu a vareniu, nezdržujte sa! Získajte to najkvalitnejšie kuchynské náradie z nášho internetového obchodu a vytvorte si skutočne podmanivú ponuku!
A ak sa vám príspevok páčil, sledujte nás na Facebooku, nech vám neuniknú novinky!

Podobné články na túto tému: